C++
C++ – język programowania ogólnego przeznaczenia.
Umożliwia abstrakcję danych oraz stosowanie kilku paradygmatów programowania: proceduralnego, obiektowego i generycznego. Charakteryzuje się wysoką wydajnością kodu wynikowego, bezpośrednim dostępem do zasobów sprzętowych i funkcji systemowych, łatwością tworzenia i korzystania z bibliotek (napisanych w C++, C lub innych językach), niezależnością od konkretnej platformy sprzętowej lub systemowej (co gwarantuje wysoką przenośność kodów źródłowych) oraz niewielkim środowiskiem uruchomieniowym. Podstawowym obszarem jego zastosowań są aplikacje i systemy operacyjne.
C++ został zaprojektowany przez Bjarne Stroustrupa jako rozszerzenie języka C o obiektowe mechanizmy abstrakcji danych i silną statyczną kontrolę typów. Zachowanie zgodności z językiem C na poziomie kodu źródłowego pozostaje jednym z podstawowych celów projektowych kolejnych standardów języka.
W latach 90. XX wieku język C++ zdobył pozycję jednego z najpopularniejszych języków programowania ogólnego przeznaczenia. Na początku XXI wieku liczbę programistów języka C++ szacowano na około 3 miliony[1].
Od 1998 obowiązuje standard ISO/IEC 14882:1998 (Standard for the C++ Programming Language) z drobnymi poprawkami zatwierdzonymi w 2003 r. (ISO/IEC 14882:2003). W 2009 roku ogłoszono nowy standard (tzw. C++0x), który zaczął obowiązywać od 12 sierpnia 2011 roku[2][3], lecz wciąż oczekuje na opublikowanie (ISO/IEC 14882:2011)
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńMimo upływu czasu jest to nadal jeden z najbardziej popularnych języków do tworzenia oprogramowania. Wiem, że w firmie https://craftware.pl jest on z pewnością używany. Jeśli chodzi o sam język programowania to doskonale C sprawdza się przy tworzeniu aplikacji instalowanych.
OdpowiedzUsuńJeśli chcemy w pełni korzystać z zalet komputerów i innych produktów IT, musimy mieć niezawodne połączenie z Internetem. W tym celu proponuję zapoznać się z ofertą firmy https://fiberlink.pl/ . Mogą nam oni podłączyć szybkie łącze światłowodowe w atrakcyjnej cenie.
OdpowiedzUsuń